Høj kundeservice
Vi svarer samme dag på hverdage.
Gode kundeanmeldelser
Se flere på Trustpilot og Google.
Bedste videokvalitet
Garanti for den bedste videokvalitet.
Har du VHS-bånd liggende med familiefilm eller andet vigtigt, som du ønsker overspillet til en USB?
Så kan vi overspille disse for dig, og vi har udstyr til mange andre båndtyper såsom VHS-C, HI8, og DVmini.
Prisen er kun 139 kr. uanset båndtype og længde. Herudover garanterer vi dig den bedste kvalitet, da vi overspiller dine bånd direkte.
Du kan bestille ved at klikke på den grønne knap og udfylde bestillingen, herefter får du en præcis vejledning om forløbet.
Vi svarer samme dag på hverdage.
Se flere på Trustpilot og Google.
Garanti for den bedste videokvalitet.
Vi overspiller hovedsageligt til videofiler, da mange ikke har bruger dvd-afspillere mere.
Ønsker du alligevel en DVD, kan dette tilkøbes for 29 kr. per bånd.
Du får dine videofiler, ved at vælge om du vil downloade dem fra vores server eller om du vil have dem på et USB-stik.
Dette kan du vælge når du bestiller via vores hjemmeside.
USB-stik af mærket Kingston kan du købe hos os eller medsende dine egne.
Det koster 139 kr. pr. bånd, uanset hvor langt det er og hvilken type bånd det er. Prisen er naturligvis inkl. moms.
Vi benytter direkte overspilning. Det betyder, at vi overspiller i real-time og du dermed får samme kvalitet som den er på dit bånd.
Man kan naturligvis aldrig få bedre kvalitet, end den som du har på kilden(altså båndet).
Du kan tilkøbe en forbedringspakke, hvor vi reducerer støj på din optagelse(altså hvor grynet det er), og hvor vi forbedre farverne, ved at gøre f.eks. den røde mere rød.
Såfremt du fremsender et tomt bånd, betaler du ikke for dette. Vi tjekker det løbende indtil, vi har spolet 20 min ind på båndet.
Hvis dit bånd er defekt, kan du vælge at vi reparerer det for 69 kr.
Denne hjemmeside bruger cookies for at forbedre brugeroplevelsen. Det er okay Læs mere
Det er et mindre firma på privat bopæl, benyt den store sorte pakkepostkasse, hvor der står Basis IT på.
Den tømmes dagligt.
1. Vi overspiller dit bånd til en videofil, som du kan se på din computer, telefon, fjernsyn osv.
Vi benytter direkte overspilning så du får den bedste kvalitet, og derfor skal du regne med en leveringstid på
op til 14 dage.
2. Jeg skriver en email til dig, når dine file og videobånd er klar til afhentning.
Hvis du har sendt det til os, så sender vi det retur.
3. Har du afleveret et USB-stik eller harddisk sammen med båndene, så ligger vi filene på denne,
ellers ligger vi det på vores server, så du nemt kan hente dem. (Videoguide medfølger, hvor vi viser hvordan)
Ps. Husk at vedlægge seddel med navn, adresse og kontaktoplysninger.